Rinoplasti Revizyon

Revizyon burun ameliyatı daha önce estetik burun ameliyatı olmuş ve sonuçtan memnun olmayan hastalara yapılan burnun şeklini ve işlevini düzeltmeye yönelik ameliyatlardır. Estetik anlamda istediği görüntüye kavuşamayan ya da fonksiyonel olarak rahat nefes alamama gibi problemler yaşayan hastalara uygulanır.

Revizyon rinoplasti her zaman ilk burun estetiği ameliyatlarına göre daha zordur.  Cerrah için yapacağı teknik operasyondan ziyade hasta psikolojisi daha zorlayıcı olabilir. Çünkü daha önce yapılan operasyondan tatmin olmayan, mutsuz bir hasta profili vardır. Buradaki en mühim nokta hasta ile şeffaf bir iletişim kurulması, problemin nerede olduğunun çok iyi tespit edilmesi, deformasyonların düzeltilme oranının açıklanması, hastanın beklentisinin öğrenilmesi ve bu beklentilerin ne kadar gerçekleştirilebileceği gibi tüm detayların konuşulması, hastaya net ve doğru bir şekilde  bilgi aktarımı yapılmasıdır. Bu yaklaşım hastada güven duygusunu oluşturacaktır.


Hasta açısından bakıldığında ise daha önce kötü bir tecrübe yaşamasından  dolayı en çok dikkat etmesi gereken  nokta işinde uzman, kendisiyle empati kurabilen, her türlü riski  ve hastanın beklentilerinin karşılanıp karşılanamayacağı gibi her detayı tüm açıklığıyla konuşabilecekleri ve güvenebilecekleri bir hekimi tercih etmeleridir. Bu operasyon prosedürü kişiye göre deformasyon oranı ile doğru orantılı olarak  değişkenlik göstermektedir. Süre olarak ise normal rinoplasti operasyonlarına  kıyasla daha uzun sürmektedir.

Revizyon burun ameliyatlarında  kapalı ve açık olmak üzere her iki teknik de kullanılır. Operasyonda her ne kadar lokal anestezi uygulanabilir gerçeği söz konusu olsa da bu oran genel anesteziye göre çok çok düşüktür. Primer (birinci) rinoplastilerin revizyon oranı %5-15 arasındadır. Bunların çoğu minör yani küçük dokunuşlarla düzeltilebilir. Bir kısmında majör (ağır) deformite vardır. Ek kıkırdak ve/veya fasya gerekebilir. Bu kıkrdaklar kulaktan veya kaburgadan alınır.


Revizyon ameliyatının amacı hem şekli hem de fonksiyonları düzeltmek ve hastanın aynaya baktığında gülümseyen, sağlıklı ve sonuçtan mutlu olmasını sağlamaktır.Sosyal Medya’da Bizi Takip Edin!
+90 542 552 62 01


7/24 WHATSAPP DESTEK HATTI

7/24 Whatsapp Üzerinden Bizlerden Destek Alabilirsiniz.
Copyright by OKT 2019. Tüm Hakları Saklıdır.