Rinoplasti burun estetiği

temelde iki sebepten dolayı başvurulan bir cerrahi operasyondur , tıbbi nedenlerden ve estetik kaygılardan dolayı yaşamın içerisinde yerini almaktadır. Tıbbi nedenler; ağır deformitesi olan ve bu nedenle burun tıkanıklığı yaşayan hastalarda buna bağlı gelişen rahat nefes alamama durumunda uygulanır. Estetik operasyonların tercih edilmesinin temel nedenleri ise şekil bozukluğu, burunun yüze göre büyük ya da küçük olması, eğrilikler ve burun deliklerinin eşit olmaması gibi ve vb. sebepler olarak açıklanabilir. İstatistiklere bakıldığında estetik kaygılardan dolayı yapılan vakalar tıbbi nedenlere oranla yapılanlardan sayı olarak çok daha yüksektir.


Burun estetiği operasyonları cerrahın tecrübesi, bilgisi ve burun içindeki yapıların durumuna göre açık ve kapalı teknik ile yapılabilmektedir ancak temelde her iki yöntemde aynı amaca hizmet eder. Burun içinde her iki burun deliğini birbirinden ayıran nazal septumun, kemik ve kıkırdak yapının durumuna bağlı olarak operasyonun hangi teknikle yapılacağının kararı cerrah tarafından verilir. Ayrıca cerrahın tecrübesi de teknik seçiminde belirleyicidir.

Operasyon öncesi cerrah tarafından hastanın ameliyatla ilgili beklentisi sorulur ve hastaya gerçekçi, doğru bilgiler verilir. Sonuçta burundaki deformitenin derecesi  ameliyatın sonucu ile yakından ilişkilidir.


Burun ameliyatlarının süresi genelde 1,5-3 saat arasındadır. Ancak bazı özel durumlarda bu süre daha uzun olabilmektedir. Ameliyat sonrası morluk ve şişlik eskiden uygulanan cerrahi tekniklere göre çok daha az oranda görülmektedir.Sosyal Medya’da Bizi Takip Edin!
+90 542 552 62 01


7/24 WHATSAPP DESTEK HATTI

7/24 Whatsapp Üzerinden Bizlerden Destek Alabilirsiniz.
Copyright by OKT 2019. Tüm Hakları Saklıdır.